EEEFK1E100R
PANASONIC
SM CASE B 25V 10uF 105'
Order Multiple
10
Date Code (YYWW)
Capacitance
10 uF
Diameter
4 mm
Impedance
1.35 ohm
Length
5.8 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
90 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
25 V
Ready Reel
›
Part No: G5M7SRR0500
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFK1E100R 500PC REEL
Price
10
You may also be interested in these
Part No: EEEFK1E100AR
Manufacturer: PANASONIC
Description: FK SM ELEC 10UF 25V CASE B