EEEFK1E100AR
PANASONIC
FK SM ELEC 10UF 25V CASE B
EEEFK1E100AR
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 2000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 2000
Order Multiple 2000
BrandPANASONIC
Capacitance10 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter4 mm
Impedance1.35 ohm
Length5.8 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current90 mA
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage25 V
You may also be interested in these
Part No: EEEFK1E100R
Manufacturer: PANASONIC
Description: SM CASE B 25V 10uF 105'