EEEFK1E100R
PANASONIC
SM CASE B 25V 10uF 105'
EEEFK1E100R
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 2000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 10
Order Multiple 10
Date Code (YYWW)2201+
BrandPANASONIC
Capacitance10 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter4 mm
Impedance1.35 ohm
Length5.8 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current90 mA
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage25 V
Ready Reel
Part No: G5M7SRR0500
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFK1E100R 500PC REEL
More Info
You may also be interested in these
Part No: EEEFK1E100AR
Manufacturer: PANASONIC
Description: FK SM ELEC 10UF 25V CASE B