EEEFK0J152AP
PANASONIC
FK SM ELEC 1500UF 6.3V CASE G
EEEFK0J152AP
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 500
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 500
Order Multiple 500
Package Type: Tape & Reel
Tariff Code: 8532220000
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Specification
BrandPANASONIC
Capacitance1500 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter10 mm
Impedance80 mohm
Length10.2 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current850 mA
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage6.3 V
Ready Reel
Part No: P3L4XRR0125
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFK0J152AP 125PC REEL
More Info
PCN PTN
PCN (Product Change Notification)
PCN Number: PCN_EEE_EEV_ECEV_29/03/2012
Description: Factory and Country of Origin approval request
Date of Issue: 29/03/2012 00:00:00
PCN1PCN2
Price (Each)
QtyPrice
Looking for higher volume pricing? Volume enquiries
Resources
You may also be interested in these
Part No: EEEFK0J152P
Manufacturer: PANASONIC
Description: SM CASE G 6.3V 1500uF 105'