EEEFK0J152P
PANASONIC
SM CASE G 6.3V 1500uF 105'
EEEFK0J152P
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 500
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 500
Order Multiple 500
BrandPANASONIC
Capacitance1500 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter10 mm
Impedance80 mohm
Length10.2 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current850 mA
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage6.3 V
You may also be interested in these
Part No: EEEFK0J152AP
Manufacturer: PANASONIC
Description: FK SM ELEC 1500UF 6.3V CASE G