EEEFK0J152AP
PANASONIC
FK SM ELEC 1500UF 6.3V CASE G
Order Multiple
500
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Specification
›
Brand
PANASONIC
Capacitance
1500 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
10 mm
Impedance
80 mohm
Length
10.2 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
850 mA
Tolerance
±20 %
Type
Low ESR
Voltage
6.3 V
Ready Reel
›
Part No: P3L4XRR0125
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFK0J152AP 125PC REEL
More Info
PCN PTN
PCN (Product Change Notification)
PCN Number: PCN_EEE_EEV_ECEV_29/03/2012
Description: Factory and Country of Origin approval request
Date of Issue: 29/03/2012 00:00:00
Price (Each)
Qty
Price
500
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: EEEFK0J152P
Manufacturer: PANASONIC
Description: SM CASE G 6.3V 1500uF 105'