EEE0JA471UAP
PANASONIC
VS SM ELEC 470UF 35V CASE F
EEE0JA471UAP
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 500
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 500
Order Multiple 500
Package Type: Tape & Reel
Part Not Suitable For New Design
Tariff Code: 8532220000
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Specification
BrandPANASONIC
Capacitance470 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter8 mm
Length10.2 mm
Lifetime @ Rated Temp.1000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C to +85°C
Ripple Current380 mA
Tolerance±20 %
TypeGeneral Purpose
Voltage6.3 V
Price (Each)
QtyPrice
Looking for higher volume pricing? Volume enquiries
Resources
You may also be interested in these
Part No: 6SVP470M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVP CAN ELEC 6.3V 470UF E12