6SVP470M
PANASONIC
SVP CAN ELEC 6.3V 470UF E12
Order Multiple
1
Date Code (YYWW)
ECCN: NLR
CoO: Japan
Specification
›
Brand
PANASONIC
Capacitance
470 uF
Case or Package Code
E
ESR
15 mohm
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Tolerance
±20 %
Type
Polymer
Voltage
6.3 V