B72207S0950K101
TDK EUROPE GMBH
DISC MOV 7MM 95V 7.6J
B72207S0950K101
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1
Order Multiple 1
Date Code (YYWW)0633+
Package Type: Bag
Tariff Code: 8533401000
ECCN: NLR
CoO: China
Specification
AC Voltage95 Vac
BrandTDK EUROPE GMBH
Case or Package TypeRadial Disc 7mm
DC Voltage125 Vdc
Energy7.6 J
Mounting TypeThrough Hole
No. of Circuits1
Surge Current1.2 kA
Varistor Voltage150 V