B72207S0131K211
TDK EUROPE GMBH
DISC MOV 7MM 130V 9.5J
B72207S0131K211
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1500
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1500
Order Multiple 1500
Package Type: Tape & Reel
Part Not Suitable For New Design
Tariff Code: 8533401000
ECCN: NLR
Specification
AC Voltage130 Vac
BrandTDK EUROPE GMBH
Case or Package TypeRadial Disc 7mm
DC Voltage170 Vdc
Energy9.5 J
Mounting TypeThrough Hole
No. of Circuits1
Surge Current1.2 kA
Varistor Voltage205 V