EEVFK1C152Q
PANASONIC
SM CASE H13 16V 1500uF 105'
EEVFK1C152Q
Total Reserved Stock Due 0
Supplier Lead Time (wk) 2
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 200
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 200
Order Multiple 200
Package Type: Tape & Reel
Tariff Code: 8532220000
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Specification
BrandPANASONIC
Capacitance1500 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter12.5 mm
Impedance60 mohm
Length13.5 mm
Lifetime @ Rated Temp.5000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current1.1 A
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage16 V
PCN PTN
PCN (Product Change Notification)
PCN Number: PCN_EEE_EEV_ECEV_29/03/2012
Description: Factory and Country of Origin approval request
Date of Issue: 29/03/2012 00:00:00
PCN1PCN2
PCN Number: pan_Y-PCN-2020-001
Description: Additional factory and country of origin apporoval
Date of Issue: 13/03/2020 00:00:00
PCN1
Price (Each)
QtyPrice
Looking for higher volume pricing? Volume enquiries
Resources
You may also be interested in these
Part No: EEEFK1C152AQ
Manufacturer: PANASONIC
Description: FK SM ELEC 1500UF 16V CASE H13