EEEHB1C470P
PANASONIC
HB SM 105' 47UF 16V CASE D
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Capacitance
47 uF
Diameter
6.3 mm
Length
5.8 mm
Operating Temperature
-40°C to +105°C
Ripple Current
70 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
16 V
Ready Reel
›
Part No: E3D1YRR0250
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEHB1C470P 250PC REEL
More Info
PCN PTN
PCN (Product Change Notification)
PCN Number: PCN_EEE_EEV_ECEV_29/03/2012
Description: Factory and Country of Origin approval request
Date of Issue: 29/03/2012 00:00:00
Price (Each)
Qty
Price
10
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: EEEHB1C470AP
Manufacturer: PANASONIC
Description: HB SM ELEC 47UF 16V CASE D