EEEFK2A220P
PANASONIC
FK SMD ELEC 22UF 100V CASE F
Order Multiple
10
Capacitance
22 uF
Diameter
8 mm
Impedance
1.3 ohm
Length
10.2 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
130 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
100 V