EEEFK1H100UR
PANASONIC
SM CASE C 50V 10uF 105'
EEEFK1H100UR
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1000
Order Multiple 1000
BrandPANASONIC
Capacitance10 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter5 mm
Impedance1.52 ohm
Length5.8 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current85 mA
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage50 V
Ready Reel
Part No: L4C5GRR0250
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFK1H100UR 250PC REEL
More Info
You may also be interested in these
Part No: 50SVPK10M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVPK CAN ELEC 50V 10UF