EEEFK1E471P
PANASONIC
FK SM ELEC 470UF 25V CASE G
Order Multiple
10
Date Code (YYWW)
Capacitance
470 uF
Diameter
10 mm
Impedance
80 mohm
Length
10.2 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
850 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
25 V
Ready Reel
›
Part No: Q8T6ARR0125
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFK1E471P 125PC REEL
Price
10
You may also be interested in these
Part No: 25SVPK470M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVPK CAN ELEC 25V 470UF