EEEFK1E101P
PANASONIC
FK SM ELEC 100UF 25V CASE E
Order Multiple
10
Date Code (YYWW)
Capacitance
100 uF
Diameter
8 mm
Impedance
260 mohm
Length
6.2 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
300 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
25 V
Ready Reel
›
Part No: W7R2ZRR0250
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFK1E101P 250PC REEL
Price
10
You may also be interested in these
Part No: 25SVF100M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVF CAN ELEC 25V 100UF