EEEFK1C331P
PANASONIC
SM CASE F 16V 330uF 105'
EEEFK1C331P
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 500
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 10
Order Multiple 10
BrandPANASONIC
Capacitance330 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter8 mm
Impedance160 mohm
Length10.2 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current600 mA
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage16 V
Ready Reel
Part No: U7H4NRR0125
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFK1C331P 125PC REEL
More Info
You may also be interested in these
Part No: 16SVPK330M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVPK CAN ELEC 16V 330UF