EEEFC0J102P
PANASONIC
FC SM ELEC 1000UF 6.3V CASE G
Order Multiple
10
Package Type: Tape & Reel
RoHS:
Part Not Suitable For New Design
Tariff Code: 8532220000
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Capacitance
1000 uF
Diameter
10 mm
Impedance
150 mohm
Length
10.2 mm
Operating Temperature
-40°C to +105°C
Ripple Current
670 mA
Tolerance
±20 %
Type
Low ESR
Voltage
6.3 V
Ready Reel
›
Part No: G1G6MRR0125
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFC0J102P 125PC REEL
More Info
PCN PTN
PCN (Product Change Notification)
PCN Number: PCN_EEE_EEV_ECEV_29/03/2012
Description: Factory and Country of Origin approval request
Date of Issue: 29/03/2012 00:00:00
Price (Each)
Qty
Price
10
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: EEEFC0J102AP
Manufacturer: PANASONIC
Description: FC SM ELEC 1000UF 6.3V CASE G