EEEFTC331XAP
PANASONIC
FT SM ELEC 330UF 16V CASE D8
Order Multiple
10
Date Code (YYWW)
ECCN: NLR
CoO: Japan
Specification
›
Brand
PANASONIC
Capacitance
330 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
6.3 mm
ESR
160 mohm
Length
8 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
600 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
16 V