UCL1V101MNL1GS
NICHICON CORPORATION
CL ELEC SM 100UF 35V 8X10
Order Multiple
50
Brand
NICHICON CORPORATION
Capacitance
100 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
8 mm
Impedance
80 mohm
Length
10 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
425 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
35 V