UCL1E470MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CL ELEC SM 47UF 25V 6.3X5.8
Order Multiple
50
Date Code (YYWW)
Capacitance
47 uF
Diameter
6.3 mm
Impedance
260 mohm
Length
5.8 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
150 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
25 V