UCL1E101MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CL ELEC SM 100UF 25V 6.3X7.7
Order Multiple
1
Capacitance
100 uF
Diameter
6.3 mm
Impedance
160 mohm
Length
7.7 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
300 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
25 V
Ready Reel
›
Part No: K7H6TRR0150
Manufacturer: NICHICON CORPORATION
Description: UCL1E101MCL1GS 150PC REEL
More Info
Price (Each)
Qty
Price
1
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: UCL1E101MCL6GS
Description: CL ELEC SM 100UF 25V 6.3X7.7