UCL1E100MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CL ELEC SM 10UF 25V 4X5.8
Order Multiple
50
Date Code (YYWW)
Brand
NICHICON CORPORATION
Capacitance
10 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
4 mm
Impedance
850 mohm
Length
5.8 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
80 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
25 V