UCL1C471MNL1GS
NICHICON CORPORATION
CL ELEC SM 470UF 16V 8X10
Capacitance
470 uF
Diameter
8 mm
Impedance
80 mohm
Length
10 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
425 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
16 V