UCL1C221MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CL ELEC SM 220UF 16V 6.3X7.7
Capacitance
220 uF
Diameter
6.3 mm
Impedance
160 mohm
Length
7.7 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
300 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
16 V
Ready Reel
›
Part No: G7K5DRR0150
Manufacturer: NICHICON CORPORATION
Description: UCL1C221MCL1GS 150PC REEL
More Info
Price (Each)
Qty
Price
50
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: UCL1C221MCL6GS
Description: CL ELEC SM 220UF 16V 6.3X7.7