UCL0J331MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CL ELEC SM 330UF 6.3V 6.3X7.7
Order Multiple
900
Brand
NICHICON CORPORATION
Capacitance
330 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
6.3 mm
Impedance
160 mohm
Length
7.7 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
300 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
6.3 V