UCL1V331MNL1GS
NICHICON CORPORATION
CAP ALUM ELEC 330UF 35V SMD
Order Multiple
500
Brand
NICHICON CORPORATION
Capacitance
330 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
10 mm
Impedance
60 mohm
Length
10 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
595 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
35 V