UCD1H4R7MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CD ELEC SM 4.7UF 50V 4X5.8
Capacitance
4.7 uF
Diameter
4 mm
Impedance
2.7 ohm
Length
6.1 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
30 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
50 V