UCD1H220MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CD ELEC SM 22UF 50V 6.3X5.8
Order Multiple
50
Date Code (YYWW)
Brand
NICHICON CORPORATION
Capacitance
22 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
6.3 mm
Impedance
860 mohm
Length
6.1 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
85 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
50 V