UCD1J4R7MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CD ELEC SM 4.7UF 63V 5X5.8
Capacitance
4.7 uF
Diameter
5 mm
Impedance
3 ohm
Length
6.1 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
25 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
63 V