UCD1K470MNL1GS
NICHICON CORPORATION
CD ELEC SM 47UF 80V 10X10
Capacitance
47 uF
Diameter
10 mm
Impedance
700 mohm
Length
10.5 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
100 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
80 V