UCW1V331MNL1GS
NICHICON CORPORATION
CW ELEC SM 330UF 35V 10X10
Order Multiple
50
Date Code (YYWW)
Brand
NICHICON CORPORATION
Capacitance
330 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
10 mm
Impedance
160 mohm
Length
10 mm
Operating Temperature
-25°C to +105°C
Ripple Current
425 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
35 V