06035C473KAT2A
KYOCERA AVX
0603 47NF 50V 10% X7R
Order Multiple
50
Date Code (YYWW)
Brand
KYOCERA AVX
Capacitance
47 nF
Case or Package Type
Dielectric
X7R
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C to +125°C
Tolerance
±10 %
Type
General Purpose
Voltage
50 V
Ready Reel
›
Part No: X6J5TRR1000
Manufacturer: KYOCERA AVX
Description: 06035C473KAT2A 1000PC REEL
More Info
Price (Each)
Qty
Price
50
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: KGM15BR71H473KT
Manufacturer: KYOCERA AVX
Description: 0603 47NF 50V 10% X7R