06035A1R5CAT2A
KYOCERA AVX
0603 1.5PF 50V ±0.25PF C0G
06035A1R5CAT2A
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 4000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 4000
Order Multiple 4000
Package Type: Tape & Reel
Tariff Code: 8532240000
ECCN: NLR
Specification
BrandKYOCERA AVX
Capacitance1.5 pF
Case or Package Type0603
DielectricC0G (NP0)
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +125°C
Tolerance±0.25 pF
TypeGeneral Purpose
Voltage50 V
Price (Each)
QtyPrice
Looking for higher volume pricing? Volume enquiries
Resources
You may also be interested in these
Part No: KGM15ACG1H1R5CT
Manufacturer: KYOCERA AVX
Description: 0603 1.5PF 50V ±0.25PF C0G