EEE1CA221XAP
PANASONIC
VS SM ELEC 220UF 16V CASE D8
EEE1CA221XAP
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 900
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 900
Order Multiple 900
Package Type: Tape & Reel
Part Not Suitable For New Design
BrandPANASONIC
Capacitance220 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter6.3 mm
Length7.7 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C to +85°C
Ripple Current162 mA
Tolerance±20 %
TypeGeneral Purpose
Voltage16 V
You may also be interested in these
Part No: 16SVPK220M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVPK CAN ELEC 16V 200UF