EEEFPA221XAP
PANASONIC
FP SM ELEC 220UF 10V CASE D8
Order Multiple
10
ECCN: NLR
CoO: Japan
Specification
›
Brand
PANASONIC
Capacitance
220 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
6.3 mm
ESR
160 mohm
Length
7.7 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
600 mA
Tolerance
±20 %
Type
Low ESR
Voltage
10 V
Ready Reel
›
Part No: N6N6SRR0150
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFPA221XAP 150PC REEL
More Info
PCN PTN
PCN (Product Change Notification)
PCN Number: PCN_EEE_EEV_ECEV_29/03/2012
Description: Factory and Country of Origin approval request
Date of Issue: 29/03/2012 00:00:00
PCN Number: pan_Y-PCN-2020-001
Description: Additional factory and country of origin apporoval
Date of Issue: 13/03/2020 00:00:00
Price (Each)
Qty
Price
10
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: 10SVPE220M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVPE CAN ELEC 10V 220UF C6