B72207S0750K101
TDK EUROPE GMBH
DISC MOV 7MM 75V 5.9J
B72207S0750K101
Image is for illustrative purposes only. Please refer to product data sheet.
Availability
Stock 795
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1
Order Multiple 1
Date Code (YYWW)0325+
ECCN: NLR
CoO: China
Specification
AC Voltage75 Vac
BrandTDK EUROPE GMBH
Case or Package TypeRadial Disc 7mm
DC Voltage100 Vdc
Energy5.9 J
Mounting TypeThrough Hole
No. of Circuits1
Surge Current1.2 kA
Varistor Voltage120 V