B72207S2151K101
TDK EUROPE GMBH
DISC D MOV 7MM 150V 15J
B72207S2151K101
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1000
Order Multiple 1000
Specification
AC Voltage150 Vac
BrandTDK EUROPE GMBH
Case or Package TypeRadial Disc 7mm
DC Voltage200 Vdc
Energy15 J
Mounting TypeThrough Hole
No. of Circuits1
Surge Current1.75 kA
Varistor Voltage240 V