TRS12B06
MAGNETONE
SEALED TRANSDCR 6V 85DB@10CM
Image is for illustrative purposes only. Please refer to product data sheet.
Availability
Stock
9
Order Multiple
10
Package Type: Bag
RoHS:
Tariff Code: 8531900000
ECCN: NLR
CoO: China
Specification
›
Body Diameter
12 mm
Brand
MAGNETONE
Colour
Black
Current
40 mA
DC Resistance
45 ohm
Driver Circuit
External
Frequency
2400 Hz
Height
9 mm
Operating Temperature
-25°C to +70°C
Rated Voltage
6 Vp-p
Sound Output
85 dB
Supply Voltage
4V - 8V