MKP4F031003C00JI00
WIMA
MKP4 0.1UF 250V 10MM 5% T
MKP4F031003C00JI00
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 900
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 900
Order Multiple 900
Package Type: Tape & Reel
Tariff Code: 8532250000
ECCN: NLR
Specification
BrandWIMA
Capacitance0.1 uF
Case or Package TypeRadial
Depth4 mm
DielectricPolypropylene - Metallised
Height9 mm
Lead Spacing10 mm
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C to +100°C
Tolerance±5 %
TypeHigh Frequency
Voltage250 V
Width13 mm