KGM31BCG2A3R3CM
KYOCERA AVX
1206 3.3PF 100V ±0.25PF C0G
KGM31BCG2A3R3CM
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 8000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 8000
Order Multiple 8000
BrandKYOCERA AVX
Capacitance3.3 pF
Case or Package Type1206
DielectricC0G (NP0)
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +125°C
Tolerance±0.25 pF
TypeGeneral Purpose
Voltage100 V
Price (Each)
QtyPrice
Looking for higher volume pricing? Volume enquiries
Resources
You may also be interested in these
Part No: 12061A3R3CAT4A
Manufacturer: KYOCERA AVX
Description: 1206 3.3PF 100V ±0.25PF C0G