KGM31BCG2A1R0DT
KYOCERA AVX
1206 1PF 100V ±0.5PF C0G
KGM31BCG2A1R0DT
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 4000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 4000
Order Multiple 4000
BrandKYOCERA AVX
Capacitance1 pF
Case or Package Type1206
DielectricC0G (NP0)
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +125°C
Tolerance±0.5 pF
TypeGeneral Purpose
Voltage100 V
POA
Please Call For Pricing
Resources
You may also be interested in these
Part No: 12061A1R0DAT2A
Manufacturer: KYOCERA AVX
Description: 1206 1PF 100V ±0.5PF C0G