GRM1885C1H120JA01D
MURATA
GRM 0603 50V C0G 12PF 5%
Order Multiple
50
Brand
MURATA
Capacitance
12 pF
Case or Package Type
Dielectric
C0G (NP0)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C to +125°C
Tolerance
±5 %
Type
General Purpose
Voltage
50 V
Ready Reel
›
Part No: T3N9QRR1000
Manufacturer: MURATA
Description: GRM1885C1H120JA01D 1000PC REEL
More Info
PCN PTN
PCN (Product Change Notification)
PCN Number: PCN_HEMCGO_1404_1
Description: Production start new plant in Philippines
Date of Issue: 17/01/2013 00:00:00
PCN Number: mur_pcn_HEMCG2-2443
Description: Addition of MLCC Factory (Philippines Manufacturing Co.of Murata,Inc.)
Date of Issue: 23/09/2014 00:00:00
Price (Each)
Qty
Price
50
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: 0603N120J500CT
Manufacturer: WALSIN TECHNOLOGY CORPORATION
Description: 0603 50V C0G 12PF 5%