GRM188R72A104KA35D
MURATA
0603 100V X7R 0.1 10%
(See Lead Time Forecast)
10
Capacitance
0.1 uF
Case or Package Type
Dielectric
X7R
Operating Temperature
-55°C to +125°C
Tolerance
±10 %
Voltage
100 V
Ready Reel
›
Part No: N6K6ZRR1000
Manufacturer: MURATA
Description: GRM188R72A104KA35D 1000PC REEL
You may also be interested in these
Part No: 0603B104K101CT
Manufacturer: WALSIN TECHNOLOGY CORPORATION
Description: 0603 100V X7R 0.1UF 10%