KGM03ACG1E1R2DN
KYOCERA AVX
0201 1.2PF 25V ±0.5PF C0G
KGM03ACG1E1R2DN
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 50000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 50000
Order Multiple 50000
Package Type: Tape & Reel
Tariff Code: 8532240000
ECCN: NLR
Specification
BrandKYOCERA AVX
Capacitance1.2 pF
Case or Package Type0201
DielectricC0G (NP0)
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +125°C
Tolerance±0.5 pF
TypeGeneral Purpose
Voltage25 V
Price (Each)
QtyPrice
Looking for higher volume pricing? Volume enquiries
Resources
You may also be interested in these
Part No: 02013A1R2DAT4A
Manufacturer: KYOCERA AVX
Description: 0201 1.2PF 25V ±0.5PF C0G