UCM1V101MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CM ELEC SM 100UF 35V 6.3X5.8
Order Multiple
50
Capacitance
100 uF
Diameter
6.3 mm
Impedance
260 mohm
Length
6.1 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
150 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
35 V