UCM1C221MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CM ELEC SM 220UF 16V 6.3X5.8
Order Multiple
50
Date Code (YYWW)
Package Type:
Tape & Reel
Brand
NICHICON CORPORATION
Capacitance
220 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
6.3 mm
Impedance
260 mohm
Length
6.1 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
150 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
16 V