UCM1E470MCL1GS
NICHICON CORPORATION
CM ELEC SM 47UF 25V 5X5.8
Capacitance
47 uF
Diameter
5 mm
Impedance
360 mohm
Length
6.1 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
120 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
25 V