UCL1H221MNL1GS
NICHICON CORPORATION
CL ELEC SM 220UF 50V 10X10
Date Code (YYWW)
Package Type:
Tape & Reel
Capacitance
220 uF
Diameter
10 mm
Impedance
120 mohm
Length
10.3 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
450 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
50 V