UCM1V331MNL1GS
NICHICON CORPORATION
CM ELEC SM 330UF 35V 8X10
Order Multiple
50
Date Code (YYWW)
Capacitance
330 uF
Diameter
8 mm
Impedance
80 mohm
Length
10.5 mm
Operating Temperature
-55°C to +105°C
Ripple Current
425 mA
Tolerance
±20 %
Voltage
35 V